logo

Úvod Jelichov Cup 2009


6.ročník Jelichov Cup

V nové, krásné sportovní hale v Jaroměři, se ve dnech 19-20.12.2009 uskutečnil již 6. ročník tradičního fotbalového turnaje s názvem ..Jelichov Cup", který pořádá naše sdružení FAINSPORT. Tento turnaj letos přilákal do Jaroměře 25 týmů z celého Královehradeckého kraje, a jako každý rok se ho opět zúčastnila celá řada známých fotbalistů, mezi kterými letos nechyběli např. (Hable - Baník Ostrava, Frydrych - FK Jablonec, Hruška - FK Trnava, Duchnič, Kaplan - Sokolov, Poděbradský - FC HK, , Kraják - AC Sparta Praha-repre U19, Voltr - FC HK-repre U19) a další a další borci z divizních a ligových týmů.

 

Sobota patřila kvalifikačním skupinám, ve kterých se hrálo systémem 5 skupin po 5ti týmech, vždy o 2 postupující místa do finálové neděle. V ranní skupině si vybojoval bez problémů postup tým Milána Jaroměř (Gorol, Kašajík, Huňák, Beneš...), který doprovodil možná trochu překvapivě, ale zaslouženě mladý tým Global Hořice. Dopolední skupinu ovládl trojnásobný vítěz turnaje FC Jelichov(Poděbradský, Duchnič, Kaplan...) a ze druhého místa postoupil tým BONO Velichovky. Polední skupinu ovládl jeden z favoritů turnaje tým SPORT WORLD Kousci (Kilevník, Hruška, Klazar, Groh, Řežábek...) a spolu s ním postoupil pardubický futsalový tým  FC OHIO, který za sebou nechal nadějné mladíky z týmu Knížepáni (Voltr, Koza, Šimon,Libřický...).Odpolední skupinu nezvládl loňský stříbrný tým turnaje Babylon Jaroměř (Michálek, Ramba...)a z postupu se nakonec radoval tým Kimberly Clark (Holub, Škoda...) spolu s divizním futsalovým týmem s názvem XXL . Večerní ,,skupinu smrti" nakonec zvládl MAMBO team(Tomeš, Žalman, Frydrych...) a pozdější vítěz celého  turnaje FC ANTIGA SEMPRE (Kraják, Janoušek, Karanský, Hruška...). Černý Petr v této těžké skupině pak zbyl překvapivě na tým s názvem Sebranka (Hable, Hradecký, Hečko, Hubička, Pišta...).

 

V neděli se týmy po ranním nástupu nalosovaly do 2 skupin po 5ti týmech, v nichž se bojovalo 8 postupujících míst do čtvrtfinále. Tyto boje nezvládly nakonec týmy BONO Velichovky a Global Hořice a s turnajem se rozloučily. V prvním čtvrtfinále (Miláno Jaroměř - MAMBO team) byl k vidění jeden z nejlepších fotbalů turnaje vůbec a z postupu se po dramatickém boji a následných penaltách s výsledkem 1:0 radoval MAMBO tým. Druhé čtvrtfinále svedl k souboji ,,domácí" FC Jelichov  a oslabený tým FC OHIO. Obhájce prvenství neponechal nic náhodě a zvítězil 3:0. Ve třetím čtvrtfinále se utkaly týmy Kimberly Clark - SPORT WORLD Kousci a tento napínavý duel dospěl opět až k penaltám. Ty nakonec zvládl a výsledkem 2:1 postoupil dál houževnatý a bojovný tým Kimberly Clark a odsoudil tak ,,dvoráky" pouze k 5.místu. V posledním čtvrtfinále zvítězil 3:1 tým FC ANTIGA SEMPRE nad týmem XXL a probojoval se tak mezi nejlepší 4 celky turnaje.  V prvním semifinále mezi FC Jelichov a MAMBO týmem gól nepadl a na řadu tak přišly již potřetí pokutové kopy. Ty nakonec zvládl lépe FC Jelichov a tím postoupil tak počtvrté za sebou do finále turnaje. Druhé semifinále přineslo rovněž vyrovnaný souboj ve kterým nakonec zvítězil tým FC ANTIGA SEMPRE nad Kimberly Clark 2:1. V souboji poražených semifinalistů byl k vidění zajímavý zápas, ve kterém se nakonec po vítězství 2:0 radoval z konečného 3.místa překvapivě, ale zaslouženě tým Kimberly Clark, který tak odsoudil MAMBO tým pouze k ,,bramborové“ medaili. Finále nabídlo napínavý souboj trojnásobného vítěze s nováčkem turnaje. V prvním poločase byl lepší FC Jelichov a i přes neproměnění dalších 3 gólových šancí, se ujal vedení 1:0. Po změně stran se hra vyrovnala a FC ANTIGA SEMPRE otočila z 0:1 na 2:1 ve svůj prospěch a vítězství si již nenechala do konce zápasu vzít.

 

Turnaj nabídl přítomným divákům v nové hale řadu zajímavých zápasů a okamžiků a nezbývá než se těšit, co přinese ročník příští.

Poděkování patří všem zúčastněným hráčům za perfektní chování a vystupování po celou dobu turnaje.

Uznání pak zaslouží i dvojice rozhodčích pp. Petr Buchta a Václav Oulický, kteří odpískali celý turnaj s obrovským přehledem.

 

Individuální ceny:

Nejlepší hráč – Holub Jan (Kimberly Clark)

Nejlepší střelec – Kraják Ondřej (FC ANTIGA SEMPRE)

Nejlepší brankář – Tošovský Matěj (FC Jelichov)

Cena Fair Play – MAMBO team

 

Sponzoři turnaje:

Pivovar ROHOZEC
BOWLING centrum Jaroměř
BONO
Velkoobchod TRIO s.r.o. – sklad piva
TIPSPORT BAR Josefov
časopis Fotbal v kraji
Ovoce a zelenina Kamil Mach
PROST - orientační systémy
Hostinec Růžovka
Pfanner
Hitrádio MAGIC
Kimberly Clark
Solárium Sleeping Sun - Veronika Buchtová

 

 

PDF dokumenty ke stažení:

Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

Skupina E

 

Finálová skupina A

Finálová skupina B

 

Výsledková listina

Pavouk finále

Pořadí 10-ti nejlepších


 

Sponzoři 6.ročníku Jelichov Cupumediální partneři 

           


copyright (c) RainFall Studio 2007