logo

Úvod Jelichov Cup 2019


16. ročník Jelichov Cup

 

 

V tradičním předvánočním termínu 14.-15.12.2019 se uskutečnil v jaroměřské hale ASVAJ již 16. ročník turnaje „Jelichov Cup 2019“. Tohoto turnaje se v letošním ročníku zúčastnilo 20. týmů z celého kraje. Turnaj byl rozlosován do čtyř základních skupin, když do finálového dne postoupily vždy jen 2 nejlepší týmy z těchto skupin, které pak doplnili 2 nejlepší týmy ze třetích míst.

 

Do finálového dne se tak nakonec probojovalo 10 nejlepších týmů, které byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin. Z těchto finálových skupin postoupily do čtvrtfinále vždy 4 nejlepší týmy, které si to následně rozdaly v „klasickém pavouku“.

 

V prvním čtvrtfinále se utkal tým ,,Rébus“ (Panenka M., Exnar Ma., Častvaj…) proti týmu ,,Kopča Team“ (Kopecký, Gorol, Vágner...). V tomto zápase se zrodilo celkem veliké překvapení, když nad velikým favoritem zvítězil outsider tohoto zápasu, tým „Rébus“, a to poměrem 3:0.

 

Ve druhém čtvrtfinále se utkal tým ,,Golden Guns“ (Sixta, Kraják L., Mačí, Bönisch….) s týmem ,,Young Boys HK“ (Rajnoch, Zahradníček). V utkání byl lepší tým s názvem ,,Golden Guns“, zvítězil 2:0 a po několika letech tak překonal poprvé bránu čtvrtfinále tohoto turnaje.

 

Třetí čtvrtfinále proti sobě svedlo loňského obhájce, tým „TRIUMPHUS“ (Šisler, Ottmar, Klapka, Dvořák, Karal…) s nováčkem turnaje s názvem ,,Nulová šance“ (Hájek, Donát, Červenka…). Souboj generací byl kupodivu velmi vyrovnaný a napínavý, z vítězství se však nakonec radoval obhájce vítězství, tým ,,TRIUMPHUS“ v poměru 3:2.

 

Čtvrté čtvrtfinále proti sobě svedlo ,,domácí“ tým ,,FC Jelichov“ (Tošovský, Pázler, Poděbradský, Simon….) a tým s názvem ,,DRUNK TEAM“ (Kabeláč, Volšík, Kábrt, Korba…). ,,DRUNK TEAM“ se rychle ujal dvougólového vedení, když využil špatný začátek zápasu svého soupeře. Ten však dokázal ke konci vyrovnat, ale penalty nezvládl a vypadl tak těsně před branami semifinále.

 

V prvním semifinále se utkal tým ,,Golden Guns“ a ,,Rébus“. Prvně jmenovaný tým byl v utkání lepší a dokázal vstřelit 2 góly, žádný neinkasoval a zaslouženě tak postoupil do finále letošního ročníku.

 

Ve druhém semifinále se utkal tým ,,TRIUMPHUS“ s týmem „DRUNK TEAM“. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale branky se v něm diváci ani hráči nedočkali, a tak musely rozhodovat penalty. V těch byly lepší hráči týmu ,,DRUNK TEAM“ a dokázali tak vyřadit loňského vítěze a jednoho z největších favoritů turnaje.

 

Zápas o bronz měl jasného vítěze, kterým byl tým ,,TRIUMPHUS“, když dokázal porazit vysoko tým ,,Rébus“ v poměru 5:1 a získal tak alespoň bronzové medaile.

 

I finále bylo jasnou záležitostí, a to týmu ,,Golden Guns“, který dokázal doslova deklasovat ,,DRUNK TEAM“ v poměru 5:0. Vzhledem k tomu, jak se tým ,,Golden Guns“ prezentoval ve finálový den je jeho vítězství v turnaji naprosto zasloužené.

 

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Lukáš Kraják z týmu ,,Golden Guns“. Nejlepším střelcem byl vyhlášen s 12ti góly Jan Šisler z týmu ,,TRIUMPHUS“ a nejlepším brankářem byl zvolen Ondřej Volšík z týmu ,,DRUNK TEAM“. Cenu FAIR PLAY pak získal tým s názvem ,,Nulová šance“.

 

Velikou pochvalu za zvládnutý maratón 68 zápasů za tento víkend pak zaslouží rozhodčí tohoto turnaje, kterými byli pp. Karel Medlík, Pavel Tokar, Martin Škoda a Tomáš Bouz.

 

Příští, tentokrát 17. Ročník se uskuteční v termínu 12-13.12.2020.

 

Konečné výsledky turnaje naleznete ZDE:

Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

 

Finálová skupina E

Finálová skupina F

Finálový pavouk

 

Individuální ocenění

Pořadí 8 nejlepších týmů

Kompletní výsledková listina

 


Plakát k akci ZDE:


Jelichov_Cup_2019_-_plakt

 

partneři 16. ročníku Jelichov Cupu mediální partneři 

   

 

PROST_Nov_logo Skaličan a.s. Select logo_jaromer_M   Bílá elektra RINAT  Bowling Rovka Primtor

 

      

 

Pkr fotografie
copyright (c) RainFall Studio 2007