logo

Úvod Texim Cup 2017


27. ročník Texim Cup

 

Dne 27.12.2017 se uskutečnil v hradecké hale SLAVIA již 27. ročník tradičního turnaje ,,Texim Těsnění Cup“. Tohoto turnaje se zúčastnilo 8 kvalitních týmů, ve kterých se představila řada známých fobalistů.

 

Hrálo se systémem 2 skupiny po 4 týmech, a poté se šlo do zápasů o konečné umístění, kde na všechny týmy čekal stejný počet zápasů a hrací systém byl trochu jiný, oproti předešlým ročníkům.


Skupinu ,,A“ vyhrál bezkokurenčně tým pardubických fotbalistů s názvem ,,Dřevěné trámy“ (Petráň, Šejvl, Fousek, Řezníček…), následovaný mladíky z týmu ,,RB Chlumec n.C.“ (Firbacher, Kollár, Ikizgül…). Třetí místo v této skupině vybojoval tým ,,Atlético Chuligan Dobruška“ (Kuchta, Trubač, Kořínek….). Poslední ,čtvrté místo ve skupině pak obsadil loňský vítěz turnaje,,Texim Těsnění Team“ (Vaněček, Dvořák, Kouřil…).


Skupinu ,,B“ vyhrál těsně ,,GiST Team“ (Pázler, Zdržálek, Finke…), následovaný ,,ANDY Teamem“ (Frydrych, Ptáček, Jelínek…), který byl druhý pouze vinou horšího skóre. Třetí místo ve skupině obsadil tým ,,J&K ProSport“ (Knobloch, Korba, Karanský….). Čtvrté a poslední místo ve skupině pak obsadil tým s názvem ,,Votroci U-19“ (Trávníček, Strasser, Rajnoch, Čáp…).

 

První semifinále přineslo naprosto jasnou záležitost od začátku až do konce. Utkali se v něm ,,Dřevěné trámy“ a ,,Atlético Chuligan Dobruška“. Vysoké vítězství v poměru 7:0 posunulo do finále tým pardubických fotbalistů. 

 

I druhé semifinále mělo překvapivě jasný průběh. Utkal se v něm ,,GiST Team“ proti týmu ,,J&K ProSport“. Tým GiSTU zvítězil 5:0 a vynahradil si tak loňské semifinálové zklamání.

 

V zápase o 7.-8. místo se utkaly nejmladší týmy na turnaji, a to ,,Votroci U-19“  a ,,RB Chlumec n.C.“. Z vítězství se nakonec radoval tým ,,Votroků“, který vyhrál až v penaltovém rozstřelu, kdy v normální hrací době skončilo utkání 3:3.

 

V zápase o 5.-6. místo se střetli tradiční účastníci tohoto turnaje a loňští finalisté, a to ,,Texim Těsnění Team“ proti ,,Andy Teamu“. V těsném zápase se nakonec z vítězství radoval ,,Andy Team“ v poměru 2:1.

 

V zápase zklamaných semifinalistů o 3. místo se dařílo více týmu ,,Atlético Chuligan Dobruška“, který porazil tým ,,J&K ProSport“ těsně 4:3, když průběh zápasu byl naprosto vyrovnaný a vedení se přelévalo ze strany na stranu.

 

Ve finále se nakonec utkali zaslouženě vítězové obou základních skupin, a to ,,Dřevěné trámy“ a ,,GiST Team“.  Tým pardubických fotbalistů směřoval za jasným vítězstvím, když vedl ještě 3 minuty před koncem již 4:1. Tým GiSTU se však nevzdal a během 2 minut dokázal v nervydrásající koncovce vstřelit 3 branky a vyrovnal tak skóre zápasu. O vítězi tohoto finále tak musely rozhodnout pokutové kopy. V nich byli šťastnější hráči GiSTU, kteří tak po loňském 3. místě získali místo první. Zajímavostí je i to, že ve zmiňovaném loňském souboji o 3. místo se střetly stejné týmy (tým dřevěné trámy pod jiným názvem MJ Střechy) a tento zápas musely rovněž rozhodnout pokutové kopy.

 

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen  Dominik Zdržálek z ,,GiST Teamu“. Nejlepším střelcem byl vyhlášen s 9ti góly Adam Fousek z týmu ,,Dřevěné trámy“ a nejlepším brankářem byl pak Milan Knobloch z týmu ,,J&K ProSport“. Nově byla vyhlášena největší osobnost turnaje, kterou byl zvolen Jan Cejnar z ,,Texim Těsnění Teamu“.

 

Velikou pochvalu za kvalitně odpískané zápasy na turnaji pak zaslouží rozhodčí tohoto turnaje, kterými byli pp.  Slavíček Leoš, Slavíček Lukáš a Petr Buchta.

 

Moderování celého turnaje se pak zhostil tradičně na výbornou komentátor p. Pavel Schröfel.


Poděkování patří rovněž všem partnerům 27. ročníku ,,Texim Těsnění Cupu 2017“, kterýmy byli:

 

Generální partner:

Texim těsnění

 

Hlavní partneři:

GiST

Město HK

FC Hradec Králové

 

Ostatní partneři

RINAT

Select

Sabe

Primátor

 

Mediální partneři:

Fotbal v kraji

Pavel Kratochvíl

 

Příští ročník s pořadovým číslem 28 se uskuteční rovněž ve stejném tradičním termínu, a to 27.12.2018.

 

Kompletní výsledky turnaje:

Skupina A

Skupina B

Vyřazovací část

 

Individuální ocenění

Kompletní výsledková listina

 

 

 

 

 

 

 

  generální parter   hlavní partneři   ostatní partneři   mediální partneři  
   

 
RINAT

Select

sabe_small

07Primator
 

 

Fotbal_v_kraji

 

Kratochvl

 
copyright (c) RainFall Studio 2007