logo

Úvod Jelichov Cup 2017


14. ročník Jelichov Cup

 

V tradičním předvánočním termínu 15.-17.12.2017 se uskutečnil v jaroměřské hale ASVAJ již 14. ročník turnaje Jelichov Cup 2017. Tohoto turnaje se v letošním ročníku zúčastnilo 25. kvalitních týmů. Turnaj byl rozlosován do 5ti základních skupiny, když do finálového dne postoupily vždy jen 2 nejlepší týmy z těchto skupin, které pak doplnili 2 nejlepší týmy ze třetích míst.

 

Do finálového dne se nakonec probojovalo 12 nejlepších týmů, které byly rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Z těchto finálových skupin postoupily do čtvrtfinále vždy 2 nejlepší týmy a 2 nejlepší týmy ze třetích míst.

 

Do finálového pavouka, osmi nejlepších týmů, se díky stále se zvyšující kvalitě nedostaly z finálových skupin nakonec i další velmi kvalitní týmy, např.: ,,Dobyvatelé“ (Trubač, Zorvan, Kuchta, Bederka…), ,,RB Chlumec n.C.“ (Firbacher, Bareš, Ikizgül, Kollár…), nebo loňský bronzový medalista, tým s názvem ,,Zdraví muže 3. Tisíciletí“ (Krejčík, Mašek, Krčál, Pražák, Strasser.…)

 

prvním čtvrtfinále se utkal nováček turnaj ,,Balón do šprajcu“ (Drozd D., Drozd P., Hrubý V., Jiráský, Menšl.…) s tradičním účastníkem ,,Waynes Teamem“ (Hanel, Srubjan, Voráček…). Nakonec to byla jednoznačná záležitost nováčka turnaje, který vyhrál 5:0.

 

Ve druhém čtvrtfinále došlo k repríze loňského finále, kde se utkal obhájce vítězství tým ,,TRIUMPHUS“ (Ottmar, Janoušek, Šisler, Karal….) s domácím týmem ,,Babylon Jaroměř“ (Michálek J., Panenka M., Hašek…). Favorit se rychle dostal do třígólového vedení a zápas kontroloval. Babylon Jaroměř dokázal přece jen zápas zdramatizovat a snížil na rozdíl jediného gólu, ale zkušený obhájce si již vítězství vzít nenechal a postoupil do semifinále poměrem 4:2.


Třetí čtvrtfinále proti sobě svedlo ,,FC Jelichov“ (Pázler, Knobloch, Křapka, Diviš, Kilevník….) a ,,T.T.I.Team“ (Kopecký, Vodrážka, Vágner, Kučera…) . FC Jelichov nevyužil úvodní tlak a šance, a tak zákonitě inkasoval z brejku a byl to rovněž jediný gól tohoto zápasu, který rozhodl o postupu ,,T.T.I.Teamu“ do semifinále nejtěsnějším poměrem 1:0.


Čtvrté čtvrtfinále bylo velmi vyrovnané a utkaly se v něm týmy ,,Antiga Sempre“ (Rak, Tošovský, Mařas, Blažej, Jiřík….) ,Golden Guns“, (Kraják L., Mládek, Mačí, Bönisch…) čili tradiční účastníci turnaje. Zápas skončil v normální hrací době 1:1 a o postupu pak musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli šťasntější hráči týmu ,,Antiga Sempre“.

 

prvním semifinále se utkal tým ,,Balón do šprajcu“ a ,,T.T.I.Team“. Taktickou futsalovou bitvu nakonec vyhrál tým Balón do šprajcu 3:1 a postoupil tak do finále turnaje.

 

Ve druhém semifinále šlo o jasnou záležitost, kdy ,,TRIUMPHUS“ deklasoval tým ,,Antiga Sempre“ poměrem 6:0.

 

zápase o bronz se oba týmy dohodly na tom, že o jeho výsledku rozhodnou pokutové kopy. Štěstí v penaltovém rozstřelu se nakonec přiklonilo na stranu tým ,,Antiga Sempre“, který tak porazil ,,T.T.I.Team“ a získal tak bronzové medaile.

 

Ve finále turnaje se tak utkal loňský vítěz turnaje,,TRIUMPHUS“ s nováčkem turnaje, týmem ,,Balón do šprajcu“. V tomto utkání se střídaly šance na obou stranách, ale gól diváci neviděli, a tak musely rozhodnout penalty. V těch byly jistější hráči týmu ,,Balón do šprajcu“ a zaslouženě si tak připsali vítězství v turnaji.


Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Jan Šisler z  týmu ,,TRIUMPHUS“. Nejlepším střelcem byl vyhlášen s 12ti góly Aleš Hašek z týmu ,,Babylon Jaroměř“ a nejlepším brankářem byl zvolen Karel Menšl z vítězného týmu ,,Balón do šprajcu“. Cenu FAIR PLAY pak získal tým s názvem ,,Golden Guns“.

 

Velikou pochvalu za zvládnutý maratón 76ti zápasů za víkend, ve kterých padlo 280 gólů, pak zaslouží rozhodčí tohoto turnaje, kterými byli pp.  Petr BuchtaŠtěpán Janeček, Miroslav Hron a Tomáš Bouz.

 

Přístí, tentokráte 15. Ročník se uskuteční v termínu 14-16.12.2018.

 

 

Konečné výsledky turnaje naleznete níže:


Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

Skupina E

 

Postupující týmy do finálového dne

 

Finálová skupina G

Finálová skupina H

Finálová skupina I

 

Finálový pavouk

Individuální ocenění

 

Kompletní výsledková listina

 

partneři 14. ročníku Jelichov Cupu mediální partneři 

   

 

PROST_Nov_logo Skaličan a.s. Select logo_jaromer_M   Bílá elektra RINAT  Bowling Rovka Primtor

 

      

 

Pkr fotografie
copyright (c) RainFall Studio 2007