logo

Úvod Jelichov Cup 2018


15. ročník Jelichov Cup

 

V tradičním předvánočním termínu 14.-16.12.2018 se uskutečnil v jaroměřské hale ASVAJ již 15. ročník turnaje Jelichov Cup 2018. Tohoto turnaje se v letošním ročníku zúčastnilo 22. kvalitních týmů z celého kraje. Turnaj byl rozlosován do čtyř základních skupin, když do finálového dne postoupily vždy jen 2 nejlepší týmy z těchto skupin, které pak doplnili 2 nejlepší týmy ze třetích míst.

 

Do finálového dne se nakonec probojovalo 10 nejlepších týmů, které byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin. Z těchto finálových skupin postoupily do čtvrtfinále vždy 4 nejlepší týmy, které si to následně rozdaly v „klasickém pavouku“.

 

Do finálového dne a čtvrtfinálového pavouku se díky stále se zvyšující kvalitě turnaje nedostaly z kvalifikačních skupin a skupin finálového dne nakonec i další velmi kvalitní týmy, např.: DRUNK TEAM (Stejskal, Veselka, Korba, Strasser…), RB Chlumec n.C. (Firbacher, Bareš, Stýblo…), MAMBO (Gall, Rohlíček, Kollár….), AFK Suvejva (Hlava, Doubic, Vejprava…) a spousta dalších týmů.

 

prvním čtvrtfinále se utkal loňský vítěz turnaje „Balón do šprajcu“ (Hrubý, Chromek, Menšl, Kraják O., Friedl…) s týmem z Trutnova s názvem „CUBA LIBRE“ (Kejzlar, Čáp, Zezula, Holubec…), kde po zkušeném a ,,futsalovém“ výkonu nakonec zvítězil obhájce loňského prvenství, a to v poměru 4:2.

 

Ve druhém čtvrtfinále se utkal domácí tým „FC Jelichov“ (Poděbradský, Podolník, Matějka, Tošovský….) a tým s názvem „Vítěz tohoto zápasu“ (Kuchta, Mužík, Bartaloš, Drapák….). Větší počáteční převahu a šance ke skórování měl tým FC Jelichov, ale své šance neproměnil. Poté se po brejku prosadil jeho soupeř, Jelichov musel hru otevřít, a nakonec ještě třikrát inkasoval a prohrál nakonec 0:4.


Třetí čtvrtfinále proti sobě svedlo jednoho z největších favoritů, loňského finalistu, a to tým „TRIUMPHUS“ (Otmar, Šisler, Janoušek, Klapka, Karal…) a tým „Atlético Chuligan Dobruška“ (Martinec, Vrabec, Čech, Jukl, Mach…). Toto utkání bylo velmi vyrovnané, nakonec se však z postupu do semifinále radoval zkušenější tým TRIUMPHUS v poměru 2:0.


Čtvrté čtvrtfinále bylo rovněž velmi vyrovnané a utkaly se v něm týmy „Zdraví muže 3. tisíciletí“ (Krčál, Krejčík, Labík, Pražák….) tým „Golden Guns“ (Sixta, Kraják L., Mládek, Mačí…). Utkání dospělo po vyrovnaném průběhu nakonec do penaltového rozstřelu, kde pevnější nervy měl nakonec tým „Zdraví muže 3. tisíciletí“, který zvítězil na penalty 2:1.

 

prvním semifinále se utkal tým ,,Balón do šprajcu“ a ,,Vítěz tohoto zápasu“. Prvně jmenovaný tým vedl již 2:0, ale soupeř nakonec vyrovnal a zvládl lépe i penaltový rozstřel, zvítězil nakonec 2:3 a postoupil tak do finále.

 

Ve druhém semifinále se utkal tým ,,TRIUMPHUS“ s týmem „Zdraví muže 3. tisíciletí“. Favorit utkání zvládl a poměrem 4:2 zvítězil a postoupil tak po roce opět do finále.

 

zápase poražených semifinalistů o bronz gól nepadl, a tak musely rozhodnout penalty. Štěstí se v penaltovém rozstřelu se nakonec přiklonilo na stranu týmu ,,Zdraví muže 3. tisíciletí“, který tak porazil loňského vítěze, a to tým ,,Balón do šprajcu1:0 a získal tak bronzové medaile.

 

Ve finále turnaje se tak utkal loňský finalista a již dvojnásobný vítěz turnajem, tým „TRIUMPHUS“ s týmem ,,Vítěz tohoto zápasu“. V tomto utkání se střídaly šance na obou stranách, ale lepším týmem byl nakonec asi největší favorit letošního ročníku, tým TRIUMPHUS, který si vítězstvím 4:1 připsal svůj další triumf na tomto turnaji.


Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Ondřej Kraják z týmu ,,Balón do šprajcu“. Nejlepším střelcem byl vyhlášen s 13ti góly Filip Klapka z týmu ,,TRIUMPHUS“ a nejlepším brankářem byl zvolen Daniel Bartaloš z týmu ,,Vítěz tohoto zápasu“. Cenu FAIR PLAY pak získal tým s názvem ,,CUBA LIBRE“.

 

Velikou pochvalu za zvládnutý maratón 78 zápasů za víkend pak zaslouží rozhodčí tohoto turnaje, kterými byli pp.  Miroslav Hron, Karel Medlík, Pavel Tokar a Tomáš Bouz.

 

Příští, tentokrát 16. Ročník se uskuteční v termínu 13-15.12.2019.

  

Konečné výsledky turnaje naleznete ZDE:

Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

 

Finálová skupina E

Finálová skupina F

 

Finálový pavouk

Individuální ocenění

Pořadí 8 nejlepších týmů

 

Kompletní výsledková listina

 

 

Aktualizace 27.12.2018
Plakát k akci ZDE:


Jelichov_Cup_2018_-_NEW

 

partneři 15. ročníku Jelichov Cupu mediální partneři 

   

 

PROST_Nov_logo Skaličan a.s. Select logo_jaromer_M   Bílá elektra RINAT  Bowling Rovka Primtor

 

      

 

Pkr fotografie
copyright (c) RainFall Studio 2007