logo

Úvod Jelichov Cup 2016


13. ročník Jelichov Cup

 

V tradičním termínu 9.-11.12.2016 se uskutečnil v jaroměřské hale ASVAJ již 13 ročník turnaje Jelichov Cup 2016. Tohoto turnaje zúčastnil maximální možný počet 30ti účastníků z celých Východních Čech. Turnaj byl rozlosován do 6ti základních skupiny, když do finálového dne postoupily vždy jen 2 nejlepší týmy z těchto skupin.

 

Jelichov Cupu se účastní pravidelně každý rok řada kvalitních týmů. Do nedělního finálového dne se tak nedostala řada týmů, které by mohly pomýšlet klidně i na celkové vítězství a rovněž i týmů, které již tento turnaj dokázaly vyhrát. Napříkad ,,FC Antiga Sempre“ (Holý, Blažej, Chromek, Rak…), T.T.I.Team (Šumský, Vágner, Kopecký…), Miláno Jaroměř (Gorol, Čihař, Kořínek, Jošt, Huňák…), Mordor Team (Ptáček, Bodlák, Knobloch, Fusek, Pospíšil….), Cuba Libre (Kejzlar, Holubec, Matějka J.…..), nebo Atlético Chuligan Dobruška (Hašek, Týfa, Klofanda…)

 

Do finálového dne se nakonec probojovalo 12 nejlepších týmů, které byly rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Z těchto finálových skupin postoupily do čtvrtfinále vždy 2 nejlepší týmy a 2 nejlepší týmy ze třetích míst.

 

V prvním čtvrtfinále se utkal veliký favorit turnaje, tým ,,TRIUMPHUS“ proti nováčkovi turnaje RB ,,Chlumec n/C.“ Byl to souboj generací, neboť věkový rozdíl mezi těmito týmy byl u hráčů cca 12-14 Let. Z vítězství se nakonec radovala zkušenost nad mládím v nejtěsnějším možném vítězství 1:0. Druhé čtvrtfinále proti sobě svedl ,,domácí“ tým ,,FC Jelichov“ proti týmu ,,Golden Guns“. Je velikou náhodou, že 3 ročníky po sobě na sebe narazily tyto týmy ve čtvrtfinále a vítěz byl vždy stejný. Zápas byl od začátku až do konce vyrovnaný, ale vítězství nakonec přece jen zaslouženě slavil tým ,,FC Jelichov“.

 

Ve třetím čtvrtfinále se utkal loňský stříbrný medailista, tým s názvem ,,Zdraví muže 3. Tisíciletí“ s ,,Lambádou HK“. V tomto derby nakonec gól nepadl, a tak na řadu musely přijít penalty. V těch byly nakonec šťastnější hráči Zdravých mužů. V posledním čtvrtfinále se střetl domácí ,,SK Babylon Jaroměř“ s týmem ,,Joga Bonito“. Rovněž ani zde gól ze hry nepadl a o semifinalistovi museli rozhodnout kopy ze značky pokutového kopu. V těch byly šťastnější hráči domácího Babylonu a postoupily do semifinále.

 

V prvním semifinále na sebe narazili ,,FC Jelichov“ a ,,TRIUMPHUS“. Z porážky 0:3 ve finálové skupině se FC Jelichov poučil a v utkání vedl ještě necelé 4 minuty před koncem 3:0 a nic nenaznačovalo tomu, že nepostoupí do finále. Přišel však mocný finiš hráčů z Hradce Králové a vyrovnání přišlo 18 sekund před koncem. V následném penaltovém rozstřelu byli šťastnější hráči TRIUMPHUSU a postoupili do semifinále. Ve druhém semifinále se odehrál vyrovnaný zápas mezi ,,SK Babylon Jaroměř“ a ,,Zdraví muže 3. Tisíciletí“, který nakonec vyzněl lépe pro hráče ,,domácích“.

 

V zápase o bronz pak zklamaný tým ,,FC Jelichov“ z již téměř vyhraného semifinále, podlehl týmu ,,Zdraví muže 3. Tisíciletí“ a bral bramborovou medaili.

 

Ve finále turnaje se pak utkal ,,TRIUMPHUS“ a ,,SK Babylon Jaroměř“. V utkání byl favorit lepším týmem a nakonec zvítězil vysokým rozdílem a připsal si tak zaslouženě další vítězství na tomto turnaji.

 

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Marek Panenka z ,,domácího“ týmu ,,SK Babylon Jaroměř“. Nejlepším střelcem byl vyhlášen s 9ti góly Lukáš Mach z týmu ,,TRIUMPHUS“ a nejlepším brankářem byl zvolen Matěj Tošovský z ,,FC Jelichov. Cenu FAIR PLAY pak získal tým s názvem ,,Lambáda HK“.

 

Velikou pochvalu za zvládnutý maratón 86ti zápasů za víkend ve kterých padlo 270 gólů pak zaslouží rozhodčí tohoto turnaje, kterými byli pp.  Petr BuchtaŠtěpán Janeček a Miroslav Hron.

 

Podle mnohých ohlasů se jednalo o dosavadní nejpovedenější ročník, a tak věříme, že stejný , ne-li lepší nás čeká příští rok, a to v termínu 15-17.12.2017.

 

Článek v Náchodském deníku o turnaji naleznete ZDE:


Výsledky základních skupin naleznete ZDE:


Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

Skupina E

Skupina F

 

 

Výsledky finálového dne naleznete ZDE:

Skupina G

Skupina H

Skupina I

 

Finálový pavouk

Pořadí 12 nejlepších

Individuální ocenění

 

Kompletní výsledková listina

 

partneři 13. ročníku Jelichov Cupu mediální partneři 

   

 

    Zmrzlina Kamil Mach

 

      
 

JAN TOMÁŠEK
copyright (c) RainFall Studio 2007