logo

Úvod Jelichov Cup 2014


11. ročník Jelichov Cup

Tradičně v polovině prosince, a to 12-14.12.2014 se uskutečnil v jaroměřské hale ASVAJ již  11. Ročník turnaje Jelichov Cup 2014. Tohoto turnaje se zúčastnilo 25 týmů z celých Východních Čech. Turnaj byl rozlosován do pěti pětičlenných skupin. Z každé základní skupiny pak do finálového dne postoupily vždy 2 nejlepší týmy a 2 nejlepší týmy ze 3 míst.

Vzhledem k těžké kvalifikaci se do finálového dne neprobojovala hned řada velmi dobrých týmů s kvalitními a známými hráči, mezi které patřili například týmy jako S Garden (Frydrych, Fusek, Řezníček), nebo MAMBO (Tomeš, Rohlíček, Gall), Akademix HK (Žalman, Krois, Václavek, Hrabík), ale třeba i Miláno Jaroměř (Kořínek, Beneš, Huňák, Gorol) a další.

Do finálového dne se nakonec probojovalo 12 nejlepších týmů, které byly rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Z těchto finálových skupin postoupily do čtvrtfinále vždy 2 nejlepší týmy a 2 nejlepší ze třetích míst.

Do čtvrtfinálového pavouka se pak v nedělním finálovém dni z těchto 12ti týmů, díky stále se zvyšující kvalitě zúčastněných kolektivů nakonec nedostaly například tyto týmy: Babylon Jaroměř (Michálek M., Panenka, Michálek J.), nebo FC Antiga Sempre (Blažej, Holý, Chromek, Hůlka).

V prvním čtvrtfinále porazil ,,domácí“ FC Jelichov (Poděbradský, Kilevník, Podolník, Diviš) tým s názvem Golden Guns (Hovorka, Sixta, Jehlička, Bönisch) až po penaltovém rozstřelu. Druhé čtvrtfinále proti sobě svedlo Mordor Team (Knobloch, Bodlák, Labík, Golovko) a DRUNK TEAM (Koubek, Veselka, Korba, Bastin), když se nakonec z postupu radoval druhý jmenovaný.

Ve třetím čtvrtfinále se utkalo FC Sportisimo (Janoušek, Klapka, Ottmar, Karal, Hečko) s Lambádou HK (Mašek, Lán, Linhart), kdy toto utkání vyhrál nakonec gólem pár vteřin před koncem prvně jmenovaný tým. V posledním čtvrtfinále zvítězil nováček turnaje Los Plážos (Friedl, Vydarený, Menšl, Krejčík) nad obhájcem loňského vítězství  T.T.I.Team (Kopecký, Vágner, Radouš, Lištván) až po pokutových kopech.

V prvním semifinále na sebe narazili FC Jelichov a FC Sportisimo. V tomto utkání diváci branku neviděli a na penalty pak odešel vítězně šťastnější tým FC Sportisimo. Ve druhém semifinále zvítězil DRUNK TEAM nad Los Plážos 2:0.

V zápase o bronz zvítězil po pokutových kopech FC Jelichov nad Los Plážoš a připsal si tak po dvou druhých místech z předchozích dvou ročníků i úspěch bronzový.

Ve finále se střetli dva ,,hradecké“ týmy, a to FC Sportisimo a DRUNK TEAM. Prvně jmenovaný tým se dostal již do dvougólového vedení, aby pak DRUNK TEAM snížil těsně před koncem na 1:2, ale na zvrat v zápase to již nestačilo. FC Sportisimo tak zopakovalo své vítězství v tomto turnaji z roku 2011.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Jirka Janoušek z vítězného týmu FC Sportisimo. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Jiří VydarenýLos Plážos a nejlepším brankářem byl zvolen po zásluze Tomáš KoubekDRUNK TEAMu. Cenu FAIR PLAY pak získal tým Lambáda HK.

O slavnostní předání cen všem čtvrtfinalistům, které skvěle uváděl moderátor celého víkendu pan Tomáš Chmel, se postaral předseda Krajského fotbalového svazu Královehradeckého kraje pan Václav Andrejs a pořadatel turnaje Jiří Lebedinský.

Velikou pochvalu za zvládnutý maratón 76ti zápasů za víkend si pak zaslouží rozhodčí tohoto turnaje, kterými byli tradičně pp. Lukáš Tryzna, Petr Buchta a Štěpán Janeček.

 

Výsledky základních skupin naleznete ZDE:

Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

Skupina E

 

Výsledky finálového dne naleznete ZDE:

Finálová skupina G

Finálová skupina H

Finálová skupina I

 

Finálový pavouk

Pořadi 12ti nejlepších týmů

Individuální ocenění


Kompletní výsledková listina

 

copyright (c) RainFall Studio 2007