logo

Úvod Jelichov Cup 2013


10. ročník Jelichov Cup

 

Ve dnech 13-15.12.2013 se uskutečnil v jaroměřské hale ASVAJ jubilejní 10. Ročník turnaje Jelichov Cup 2013. Tohoto turnaje se zúčastnilo 30 týmů nejen z Východních Čech. Turnaj byl rozlosován do šesti pětičlenných skupin. Z každé základní skupiny pak do finálového dne postoupily vždy 2 nejlepší týmy.

 

Vzhledem k těžké kvalifikaci se do finálového dne neprobojovala hned řada velmi kvalitních týmů s výbornými a známými hráči, mezi které patřili například jeho loňský vítěz Babylon Jaroměř (Jelínek, Michálek J., Michálek M.), nebo MAMBO (Tomeš, Žalman, Rohlíček, Gal), Golden Guns (Jehlička, Breda, Sixta), ale třeba i UNIGARDEN Team (Frydrych, Semerád, Hundák) a další.

 

Do finálového dne se nakonec probojovalo 12 nejlepších týmů, které byly rozděleny do tří čtyřčlenných skupin. Z těchto finálových skupin postoupily do čtvrtfinále vždy 2 nejlepší týmy a 2 nejlepší ze třetích míst.

 

Do čtvrtfinálového pavouka se v nedělním finálovém dni díky stále se zvyšující kvalitě zúčastněných týmů nakonec nedostaly týmy, mezi které patřili například: FC Mastek (Friedl, Šmíd, Chromek, Menšl, Vydarený), nebo FC Sportisimo (Janoušek, Klapka, Hodas, Dvořák J.).

 

V prvním čtvrtfinále porazil s přehledem FC Jelichov (Poděbradský, Kilevník, Podolník, Diviš) Sportnet team (Petrášek, Klouda, Rompotl, Nejman) 5:0. Druhé čtvrtfinále proti sobě svedlo DRUNK TEAM( (Koubek, Zelený, Veselka, Schwarz) a tým FC Antiga Sempre (Kraják, Vlkanova, Brandejs, Holý) , když se nakonec z postupu radoval druhý jmenovaný.

 

Ve třetím čtvrtfinále se utkalo Miláno Jaroměř (Gorol, Kořínek, Tokar) s Mordor Teamem (Knobloch, Ptáček, Labík, Bodlák). Toto utkání patřilo k jednomu z nejlepších, neboť v něm byl vidět neskutečný obrat, kdy Miláno vedlo již 2:0, aby nakonec během 2 minut Mordor Team otočil skóre na 3:2 pro sebe. V posledním čtvrtfinále zvítězil T.T.I.Team (Koudelka, Kopecký, Dostálek, Vágner, Radouš, Mrázek) nad Waynes Teamem (Hable, Sedláček, Frinta).

 

V prvním semifinále na sebe narazili FC Jelichov a FC Antiga Sempre a utkání mělo jednoznačný průběh, když zvítězil FC Jelichov 6:0. Ve druhém semifinále zvítězil rovněž vcelku jednoznačně T.T.I.Team nad Mordor Teamem 4:0. V zápase o bronz pak zvítězil Mordor Team nad FC Antiga Sempre těsně 2:1 a připsal si tak při své první účasti na turnaji velmi dobrý výsledek.

 

Ve finále se střetli dle výsledků a předvedených výkonů asi opravdu 2 nejlepší týmy letošního turnaje. FC Jelichov v úvodu neproměnil 2 veliké šance, aby se pak trefil brankář T.T.I.Teamu Mrázek ranou z dálky. FC Jelichov se snažil a bojoval. Zasloužené vyrovnání pak přišlo 4 minuty před koncem Martinem Škodou. Do konce zápasu již branka nepadla a na řadu tak přišly penalty. Hned tu první napálil Jirka Podolník do břevna Mrázkovy branky. Když pak všichni ostatní exekutoři své pokusy proměnili mohla vypuknout radost hráčů T.T.I.Teamu z celkového vítězství na 10. Ročníku Jelichov Cupu 2013. Zajímavostí bylo určitě i to, že FC Jelichov prohrál na penalty již své druhé finále v řadě, když loni odešel rovněž v penaltovém rozstřelu poražen s Babylonem Jaroměř

 

O slavnostní předání cen všem čtvrtfinalistům, které skvěle uváděl moderátor celého víkendu pan Tomáš Chmel, se postaral starosta města Jaroměř pan Ing. Jiří Klepsa a předseda Krajského fotbalového svazu Královehradeckého kraje pan Václav Andrejs.

 

Velikou pochvalu za zvládnutý maratón neuvěřitelných 86 zápasů za víkend pak zaslouží rozhodčí tohoto turnaje, kterými byly pp. Lukáš Tryzna, Petr Buchta a Štěpán Janeček.


 

 

 

 

Podrobné výsledky turnaje:

Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

Skupina E

Skupina F


Finálová skupina G 

Finálová skupina H

Finálová skupina I

Finálový pavouk


Individuální ocenění

Pořadí 12ti nejlepších

Výsledková listina

 

 

Partneři 10. ročníku Jelichov Cupu mediální partneři 

   

 

    Zmrzlina Kamil Mach

 

      
 

JAN TOMÁŠEK
copyright (c) RainFall Studio 2007